Joku mēnesī aprīlī Jūrmalas Mākslinieku nams kopā ar biedrību “RAD-DAR” aicina autorus dzīt jokus, radīt jaunus NeDarbus un atrādīt savus iepriekšējā gadā/os tapušos NeDarbus gadskārtējā izstādē-akcijā-loterijā „Gada NeDarbs 2017”.

image

Izstādes koncepcijas pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Autoram ir iespēja piedāvāt savu versiju par to, kas viņa izpratnē ir NeDarbs un kā atšķirt darbu no NeDarba vai arī neatšķirt?

 

Autori aicināti iesniegt tādus NeDarbus kā jokus, palaidnības, ēverģēlības un asprātības, kā arī tādus, kas, autorprāt, ir neizdevusies radošā iecere, neveiksmīga piedalīšanās kādā konkursā vai kas tāds, ko var uzskatīt par tehnisku kļūmi, nejaušību vai citu personu iejaukšanās rezultātā radušos nedarbu u.c.

 

Iesniedzamo NeDarbu materiāls, medijs, formāts un skaits nav ierobežots. NeDarbus var iesniegt jebkurā jomā strādājoši autori. NeDarbiem jābūt izstādes koncepcijai un nosaukumam atbilstošiem, bērniem draudzīgiem, tapušiem no autora dzimšanas līdz 2018. gada 27. martam. Pie iesniedzamā NeDarba noteikti jāpievieno tā apraksts un pamatojums, kāpēc tas ir NeDarbs, palaidnība, ēverģēlība, tehniska kļūda vai kas cits, kāpēc tieši šo darbu varētu nosaukt par autora „Gada NeDarbu”. Apraksti jāiesūta elektroniski uz e-pastu: maksliniekunams@jkc.lv līdz 27. martam plkst. 24.00.

 

Autori ir aicināti savus NeDarbus atdāvināt izstādes apmeklētājiem (loterija), bet autora vēlme atstāt NeDarbu sev, protams, tiks respektēta. Ja uz kādu no NeDarbiem būs pieteicies vairāk nekā viens pretendents, tad nedarba nākamais īpašnieks tiks izlozēts.

 

Labākais, lielākais, veiksmīgākais un pieprasītākais „Gada NeDarbs – 2017” tiks noteikts skatītāju balsojuma rezultātā un tā autors saņems pārsteiguma balvu no izstādes organizatoriem.

 

NeDarbi Mākslinieku namā iesniedzami līdz 27. marta plkst. 19.00.

Izstādes „Gada NeDarbs-2017” atklāšana  Mākslinieku namā notiks 2018. gada 3. aprīlī plkst. 18.00.