Ar bagātīgu Kūrorta svētku programmu 26. maijā Jūrmalā tiks svinēts vasaras sākums. Jūrmala aicina apmeklēt lielāko Saldējuma festivālu Latvijā, vērot starptautiska cirka un deju teātra izrādes, ielu deju sacensības, piedalīties salsas un latino meistarklasēs un klausīties mūzikas grupas “Carnival Youth”, “Labvēlīgais tips” un citu mūziķu un grupu koncertus.

Svētku kulminācijā Majoru pludmalē uz lielās skatuves koncertēs leģendārā britu grupa “Smokie” un  atraktīvā instrumentālās mūzikas grupa “Dagamba”.

image

Šogad Kūrorta svētku programma ir daudz plašāka un daudzveidīgāka.

 

Vakara koncerts un uguņošana

Svētki kūrortpilsētā noslēgsies Majoru pludmalē, kur uz lielās skatuves koncertēs leģendārā britu grupa “Smokie”. Jūras krastā izskanēs tādas populāras un daudziem pazīstamas dziesmas kā “Livin' Next Door To Alice”, “Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me”, kā arī dziesmas no grupas jaunākā albuma. Vakara noslēgumā klausītājus iedvesmos mūziķu apvienība “Dagamba”, kura pārsteidz ar klasiskās mūzikas instrumentu laikmetīgo skanējumu apvienojumā ar iespaidīgiem ritmiem. Vakara noslēgumā – svētku uguņošana Majoru pludmalē.

 

Saldējuma festivāls – Jūrmalas saldējuma garšas meklējumi

Dzintaru pludmalē notiks vasaras sezonas gardākais notikums – Saldējuma festivāls. Visas dienas garumā kopā ar ģimeni un draugiem par izdevīgām cenām varēs baudīt saldējumus, desertus un kokteiļus no tādiem iecienītiem zīmoliem kā  “Pols”, “Ekselence”, “Tio”, “Kārums” un “Rasēns”. Būs iespēja našķēties arī ar aukstajiem gardumiem no dažādiem Latvijas mājražotājiem un nobalsot par jaunā Jūrmalas saldējuma garšu. Šogad Saldējuma festivālu papildinās lieliska mūzika – uzstāsies populārā pašmāju indie-rock grupa “Carnival Youth”, dziedātājas Elza Rozentāle un Evilena Protektor, kā arī atraktīvais “MC orķestris”.

 

“Ghetto Dance Jurmala Battle” – ielu deju cīņas

Pludmalē posmā no Dzintariem līdz Majoriem visas dienas garumā valdīs talantīgākie ielu dejotāji, kas starptautiskajās ielu deju sacensībās “Ghetto Dance Jurmala Battle” rādīs savu meistarību divās kategorijās – hip hop un popping. Dalībniekus vērtēs starptautiska ielu deju žūrija. Publiku iekustinās dīdžejs un bītmeikers K-EY no Jelgavas. Pasākumu vadīs Ghetto Dance pamatlicējs un iedvesmotājs Tarass Leočko.

 

Laikmetīga cirka izrāde un deju teātris

Dzintaru koncertzālē Kūrorta svētkos “Rīgas cirka skola” gan bērnus, gan pieaugušos aicinās piedalīties objektu manipulācijas pasaulē – ikvienam būs iespēja iemācīties žonglēšanu ar lakatiņiem, šķīvīšiem vai bumbiņām. Starptautiska mākslinieku komanda ir izveidojusi laikmetīgā cirka izrādi “Karuseļu nakts”. “Etta Ermini deju teātris” no Lielbritānijas apmeklētājus izklaidēs ar izrādi “Roadworks”, kurā apvienota akrobātikas, breika, laikmetīgās dejas, cirka un teātra izrāžu elementi. Svētku laikā apmeklētājiem tiks atvērta apskatei arī vēsturiskā Dzintaru koncertzāle.

 

Mūziķi Horna dārzā

Kūrortpilsētas svētkos Horna dārzā muzicēs akustiskās ģitāras meistars Kaspars Zemītis, mūziķis un komponists Jēkabs Nīmanis kopā ar sitaminstrumentālistu Ernestu Mediņu, Chris Noah, grupas “Pacific K” un “Cotton Island”, kā arī jaunā dziedātāja Tīna Šipkēvica.

 

Svētku gājiens – dalībnieki no Jūrmalumalām!

Viena no senākajām un skaistākajām vasaras sezonas atklāšanas tradīcijām ir Kūrorta svētku gājiens. Ik gadu tūkstošiem vairāku paaudžu jūrmalnieku dodas kūrortpilsētas ielās, lai ar krāšņiem tērpiem un priekšnesumiem sveiktu pilsētas viesus. Gājiena dalībniekus Majoru pludmalē ar muzikāliem priekšnesumiem sagaidīs jaunā pašmāju grupa “Sudden Lights” un populārā muzikālā apvienība “Labvēlīgais tips”. Arī šogad atraktīvākais gājiena dalībnieku kolektīvs saņems tēlnieces Olgas Šilovas darināto ceļojošo Jūrmalas pilsētas kausu.

 

Pirmo reizi Kūrorta svētkos – ārvalstu vēstniecības

Kūrorta svētkos piedalīsies arī ārvalstu vēstniecības un pārstāvniecības no desmit valstīm – Kanādas, Francijas, Gruzijas, Ungārijas, Itālijas, Izraēlas, Moldovas, Zviedrijas, Uzbekistānas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kā arī Jūrmalas sadraudzības pilsētas – Palanga un Pērnava. Pasākumā piedalīsies arī ES māja un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs. Svētku viesi iepretim Dzintaru koncertzālei varēs pārbaudīt  savas zināšanas konkursos un spēlēs, kā arī iepazīties ar valstu raksturīgajiem ēdieniem un dzērieniem, un mūziku.

 

Latino ritmi pludmalē

Dzintaru un Majoru pludmalē visas dienas garumā paredzētas dažādas aktivitātes jauniešiem un ģimenēm ar bērniem. Uz lielās skatuves uzstāsies dīdžejs, vīdžejs Enrique Fabregas no Kubas. Kūrorta svētkos Enrique apmeklētājus priecēs ar vasarīgiem latino un klubu mūzikas ritmiem. Pludmalē varēs piedalīties arī deju meistarklasēs, kurās būs iespēja apgūt salsas, mambo, rumbas un citu deju pamatsoļus.

 

Smilšu mākslinieki pludmalē veidos lielformāta mākslas darbus no Jūrmalas smiltīm. Ikviens varēs piedalīties smilšu darbnīcās un izveidot savu mandalu, gleznu un citus darbus. Pludmalē notiks arī vienīgais šīs vasaras “Ghetto football” turnīrs.

 

Dzintaru mežaparkā ģimenes ar bērniem varēs sacensties domino spēlē, celt kluču torņus, kā arī izmēģināt un apgūt minigolfu, kornholu, trepju golfu un citas spēles.

 

Visos Jūrmalas Kūrorta svētku pasākumos ieeja bez maksas.

 

KŪRORTA SVĒTKU PROGRAMMA

LIELĀ SKATUVE MAJORU PLUDMALĒ 11.00–23.00

11:00                     DJ ENRIQUE FABREGAS, SALSAS UN LATINO MEISTARKLASES

13:00                     SVĒTKU GĀJIENS

13:00                     SUDDEN LIGHTS

14:30                     LABVĒLĪGAIS TIPS

15:30                     DJ ENRIQUE FABREGAS, SALSAS UN LATINO MEISTARKLASES

18:15                     DJ VIP

20:30                     SMOKIE

22:00                     DAGAMBA

23:00                     SVĒTKU UGUŅOŠANA

 

VISLATVIJAS SALDĒJUMA FESTIVĀLS DZINTARU PLUDMALĒ 11.00–19.55

12:00                     ELZA ROZENTĀLE

15:10                     CARNIVAL YOUTH

16:20                     MC ORĶESTRIS

18:10                     EVILENA PROTEKTOR

 

GHETTO DANCE JURMALA BATTLE UN GHETTO FOOTBALL JURMALA MAJORU PLUDMALĒ 14.00–19.00

14:00–18:00       GHETTO FOOTBALL JURMALĀ UN GHETTO DANCE JURMALA BATTLE SACENSĪBAS

18:00–19:00       GHETTO DANCE JŪRMALA BATTLE – LABĀKO DEJOTĀJU ŠOVS

 

DZINTARU KONCERTZĀLĒ

11:00–18:00          LAIKS PASAULEI KOPĀ AR ĀRVALSTU VĒSTNIECĪBĀM LATVIJĀ

14:45                     RĪGAS CIRKA SKOLAS DARBNĪCA

15:30                     CIRKA IZRĀDE “KARUSEĻU NAKTS”

16:00                     RĪGAS CIRKA SKOLAS DARBNĪCA

16:30                     IZRĀDE “ROADWORKS” - ETTA ERMINI DANCE THEATRE

17:00                     CIRKA IZRĀDE “KARUSEĻU NAKTS”

17:45                     IZRĀDE ROADWORKS - ETTA ERMINI DANCE THEATRE

17:30                     RĪGAS CIRKA SKOLAS DARBNĪCA

18:30                     ETTA ERMINI DANCE THEATRE IZRĀDE “ROADWORKS”

               

HORNA DĀRZĀ 11.00–21.00

14:30                     KASPARS ZEMĪTIS

15:15                     JĒKABS NĪMANIS

15:45                     COTTON ISLAND

16:30                     CHRIS NOAH

17:15                     PACIFIC K

18:00                     TĪNA ŠIPKĒVICA

 

11:00–19:00       ZILI BRĪNUMI AKTIVITĀTES

11:00–18:00       VIRTUĀLĀS REALITĀTES AKTIVITĀTES

14:00–18:00       JŪRMALAS BIZNESA INKUBATORA UZŅĒMUMU PREZENTĀCIJA UN JŪRMALAS SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMU TIRDZIŅŠ

 

PLUDMALES ZONĀ NO DZINTARIEM LĪDZ MAJORIEM

11:00–21:45       KATAPULTA UN LIELĀS ŪDENS BUMBAS

12:00–20:00       SMILŠU MĀKSLINIEKU PARAUGDEMONSTRĒJUMI

14:30–20:30       SMILŠU DARBNĪCAS

 

DZINTARU MEŽAPARKĀ 11.0019.00

11:00–19:00        SPĒLES VISAI ĢIMENEI, SPĒLE “TAUTAS BULTA”,  IZKLAIDES PARKA “AVĀRIJAS BRIGĀDE” ATRAKCIJAS U.C.

 

Jūrmalas Kūrorta svētku pasākumu laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicēšanai pasākuma komunikācijas nolūkos.