Lietuvas pilsētā Kauņā notika Pasaules čempionāts "Formulā 2" uz ūdens, kur pulcējas tikai labākie ātrumlaivu piloti no visas pasaules.

image

Šogad par vietu uz starta cīnījās 26 braucēji no 15 valstīm, no kuriem 20 labākie tika pie starta vietas uz plosta. Konkurence bija liela, sacensība asa, neizpalika arī avārijas. 

 

Ierodoties uz sacensībām, Latvijas sportistam Ņikitam Lijcam jau bija zināma programma, dzenskrūves un tehniskie parametri, kas bija jāpārbauda trasē. Treniņos tika parādīti labi rezultāti, kas deva cerības uz labu kvalifikāciju.

 

Kvalifikācijā Ņikita ar komandu uzrādīja ļoti labu laiku un izgāja Q3, pēc tam dabūja vietu Q2 un izgāja arī to. Pēc rezultātiem Latvijas sportists tika Q1, kurā satiekas tikai pasaules labākie piloti. Šajā grupā katrs brauc 2 apļus, kuros izdevās parādīt 2. labāko laiku 1.aplī un 2.aplī Ņikitam  izdevās panākt pat 1.vietu, uzrādot labāku rezultātu nekā 1.aplī, kas ir liels retums. Q1 beigās sportistam bija 4. vieta, kas ir ļoti liels sasniegums.

 

" F2 līmenis ir ļoti augsts, viss prasa lielus līdzekļus, nervus un daudz kā cita. Liels gandarījums, ka šis bija iespējams, jo bija diezgan smagi. Ir liela atbildība un iekšējā sajūta, ka ir jābūt piesardzīgam," par tikšanu Q1 sacīja Ņikita.

 

Otrā sacensību diena, kas norisinājās 30. jūnijā, sākās ar treniņiem, kuru laikā atklājās, ka ir radusies plaisa Lijca labākajā dzenskrūvē, kas bija liels "sitiens" komandas cerībām. Tika pārbaudītas citas dzenskrūves un pēc treniņa Ņikita ieņēma sesto vietu. Pēc treniņa tika pieņemts riskants lēmums - sacensībās doties ar ieplaisājušo dzenskrūvi. Risks atmaksājās, jo jau treniņā Ņikita desmit apļu laikā noturēja ceturto pozīciju.

 

Sacensībās "Formulā 2" pasaules līmenī tiek dots tikai viens brauciens, kurā ir jāparāda labākais sniegums. Prognozes liecināja, ka Lijcs tiks labāko pieciniekā.

 

Cīņa ar pasaules klases pilotiem bija asa un Ņikita vairākus apļus turējās starp labākajiem pilotiem, kad pēkšņi sportista laivai pazuda stūres pastiprinātājs. "Bija neizsakāmi grūti," sacīja Lijcs. "Man bija divi varianti - vai nu braukt nost no trases un beigt cīņu, kas bija vissliktākā doma manā galvā, vai cīnīties līdz galam, līdz spēku izsīkumam."

Sportists nolēma cīnīties un, turot stūri gan ar rokām, gan kājām, finišu sasniedza kā desmitais. Ņikita atzīst, ka ir neizsakāmi laimīgs tikt starp desmit labākajiem pasaules pilotiem tik smagā cīņā. Lijcs izsaka vislielāko pateicību savai komandai, mehāniķiem un atbalstītājiem par iespēju cīnīties tik augstā līmenī.

 

Jāpiemin, ka 12. vietā Lietuvas "Grand Prix" noslēdza Uvis Slakteris, punktus neizcīnot. Savukārt Lijcam par sasniegto šobrīd iegūts viens pasaules čempionāta ieskaites punkts.

 

Šobrīd Ņikita Lijcs ar komandu strādā, lai salabotu stūres pastiprinātāju un jau 20. un 21.jūlijā sacentīsies par Eiropas čempiona titulu Lietuvā, Zarasi pilsētā.