Sports Jūrmalā

Sporta vides un infrastruktūras attīstība ir viens no rīcības virzieniem Jūrmalas pilsētas attīstības mērķu īstenošanā. Pašvaldība atbalsta sporta un aktīva dzīvesveida norises pilsētā, uztur kārtībā pilsēta sporta objektus un būvē jaunus.

Jūrmalas pilsētā ik gadu notiek vairāk nekā 400 dažāda mēroga sporta notikumu aktīva un veselīga dzīvesveida cienītājiem.

 

Jūrmalā pastāv viena pašvaldības sporta infrastruktūras iestāde – Jūrmalas sporta servisa centrs, kas apsaimnieko pilsētas sporta objektus, un  Jūrmalas Sporta skola, kas īsteno bērnu un jauniešu profesionālās ievirzes programmas – basketbolā, burāšanā, daiļslidošanā, džudo, handbolā, hokejā, mākslas vingrošanā, tenisā, vieglatlētikā, volejbolā, futbolā, peldēšanā un piecas interešu sporta izglītības programmas – regbijā, aerobikā, VFS ar vieglatlētikas elementiem, estētiskā vingrošana, VFS ar mākslas vingrošanas elementiem.

 

Jūrmalas Sporta servisa centra pārziņā ietilpst Jūrmalas pilsētas pašvaldības īpašumā esošie sporta objekti – Jūrmalas pilsētas stadions „Sloka"", Kauguru vidusskolas sporta laukums, Majoru Sporta laukums, Sporta nams “Taurenītis” un divi jauni sporta objekti – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas daudzfunkcionālā sporta halle Raiņa ielā un pilsētas centrālā sporta zāle pie Lielupes vidusskolas.

 

Pilsētā darbojas 48 sporta klubi 26 sporta veidos, no kuriem vairāk nekā pusei pašvaldība sniedz finansiālu atbalstu. Jūrmalā ir četras virslīgas komandas – futbolā “Spartaks Jūrmala”, basketbolā “Jūrmala/Fēnikss”, handbolā “Jūrmalas Sports” un regbijā “Jūrmala”.

 

Katru gadu Jūrmalas pilsētā tiek organizēti daudzi vietēja un starptautiska mēroga sporta pasākumi: pludmales futbola, volejbola un pludmales cīņas turnīri, ielu basketbola turnīri, rokasbumbas turnīri, pludmales skrējieni, burāšanas, airēšanas, ūdens motosporta, tautas orientēšanās, boksa, kikboksa, Austrumu cīņas, mākslas vingrošanas un basketbola sacensības, pavasara un rudens vieglatlētikas krosi un soļošanas sacensības, velobraucieni, MTB, skriešanas un skrituļošanas maratoni, skeitbords, hokeja, tenisa, galda tenisa, frisbija turnīri, veikborda, vindsērfinga, spēka vīru sacensības, aerobikas festivāls, rallijs, skolēnu sporta svētki, cilvēku ar īpašām vajadzībām sporta spēles un svētki, kā arī citi sporta pasākumi. 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2019
PILSĒTAS KARTE